ДОВІДНИК З ХІМІЇ

ОРГАНІЧНІ РЕАКЦІЇ

4. Реакції естерифікації

Поліконденсація

 

Реакція конденсації відбувається за таким самим механізмом, що й естерифікація. При цьому сполучаються дві молекули з відщеплюванням третьої, меншої молекули (наприклад, води, гідроген хлориду). При поліконденсації обидва мономери повинні мати як мінімум дві функціональні групи, які при відщеплюванні побічного низькомолекулярного продукту з’єднуються у довгі ланцюги.

При поєднанні карбоксильних груп з гідроксильними групами утворюються поліестери.

При поєднанні карбоксильних груп з аміногрупами утворюються поліаміди.

Приклад. ПЕТ (поліегилентерефталат) є поліестером, з якого виготовляють пляшки для напоїв, а також текстильні вироби (з синтетичних волокон, наприклад, лавсан).

 

 

Нейлон — це поліамід, з якого виготовляють текстильні вироби (синтетичні волокна).

 

 

Запам’ятайте: молекули з двома функціональними групами, як і при поліприєднанні, перетворюються в ланцюгові термопласти, а молекули з трьома функціональними групами — у просторові реактопласти.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.