ДОВІДНИК З ХІМІЇ

ІЗОМЕРІЯ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН

2. Типи ізомерії

2.2. Ізомерія положення замісника

 

При ізомерії положення замісника атоми замісників або групи атомів в ізомерних молекулах пов’язані з різними атомами Карбону в ланцюзі.

Приклад. Спирт пропанол залежно від положення функціональної гідроксильної групи має два ізомери.

 

 

В ароматичних сполуках з двома і більше замісниками, сполученими з бензеновим кільцем, є декілька ізомерів положення замісників.

Приклад. Речовина, названа дигідроксибензеном, має три різні ізомери.

 

 

Запам’ятайте: положення гідроксильної групи 2 відносно положення гідроксильної групи 1 називають також ортоположенням, положення (-ОН) 3 відносно положення (-ОН) 1 — мета-положенням і положення (-ОН) 4 відносно положення (-ОН) 1 — пара-положенням.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.