ДОВІДНИК З ХІМІЇ

ІЗОМЕРІЯ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН

2. Типи ізомерії

2.5. Геометрична ізомерія

 

У карбонових ланцюгах, в яких між атомами Карбону є тільки одинарний зв’язок (С-С), атоми можуть вільно обертатися довкола своєї осі зв’язку. Отже, немає різниці між формами

 

 

або між

 

Якщо карбоновий ланцюг з двох або більше атомів Карбону містить подвійний зв’язок, то атоми Карбону біля подвійного зв’язку не можуть обертатися. Якщо з атомами Карбону біля подвійного зв’язку зв’язані різні атоми або групи атомів, то в обох випадках існують два просторові ізомери.

 

 

Цей тип просторової (геометричної) ізомерії називають цис-транс-ізомерією. У цис-формі однакові атоми або групи атомів знаходяться на одній стороні площини відносно осі зв’язку (С=С), а в транс-формі вони розташовуються по обидві сторони.

Приклад. 1,2-дихлороетен має два ізомери, які відрізняються своїми фізичними і хімічними властивостями:

 


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.