ДОВІДНИК З ХІМІЇ

АНАЛІЗ ОРГАНІЧНИХ СПОЛУК

1.2. Кількісний аналіз

 

Для кількісного аналізу речовини береться точно зважена кількість речовини і непрямим шляхом визначається маса елементів, зв’язаних у речовині.

 

 

Якщо речовина складається тільки з Карбону, Гідрогену й Оксигену, то вона повністю окислюється повітрям або киснем і купрум оксидом до СО2 і Н2О. Вода абсорбується в ємкості, заповненій сухим кальцій хлоридом, а СО2 — в ємкості, заповненій NaOH і скловатою. Збільшення маси в приймальних посудинах відповідає масам сполук, що утворюються при згоранні. Завдяки цьому можна розрахувати вміст Карбону і Гідрогену в речовині.

Приклад.

 

Маса речовини

m = 0,0973 г

маса утвореного СO2

mO2) = 0,1861 г

маса утвореної Н2O

m2O) = 0,1142 г

 

Маса Карбону в отриманому карбон діоксиді:

Маса Гідрогену у воді, що утворилася:

Звідси:

Маса Оксигену визначається шляхом віднімання від загальної маси мас Карбону і Гідрогену:

Числове співвідношення атомів у молекулі отримуємо із співвідношення кількості речовин V:

,

Найпростіша формула - СНОх.

Щоб визначити х, потрібно експериментальним шляхом визначити молярну масу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.