ДОВІДНИК З ХІМІЇ

АНАЛІЗ ОРГАНІЧНИХ СПОЛУК

1.3. Визначення молярної маси

 

У газах і рідинах, що легко випаровуються, використовують основну залежність, яка полягає в тому, що 1 моль речовини в газоподібному стані за нормальних умов займає об’єм V = 22,4 літра.

Зважена порція речовини леткої рідини випаровується, а об’єм газу, який утворився, вимірюють за наявної температури і тиску, а потім перераховують за нормальних умов.

 

 

Приклад.

Навішення: m = 0,096 г;

Виміряний об’єм: V= 51 мл;

Температура: Т = 25 °С = 298 К;

Тиск: p = 1020 гПа.

Перерахунок за нормальних умов:

Звідси:

Визначення кількості речовини ν:

Знаючи кількість речовини і загальну масу, можна визначити молярну масу невідомої речовини:

Звідси:

Із найпростішої формули СНОх випливає:

Молекулярна формула речовини — С2Н60.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.