ДОВІДНИК З ХІМІЇ

АНАЛІЗ ОРГАНІЧНИХ СПОЛУК

2. Визначення властивостей речовин

2.2. Виявлення альдегідів

Проба Толленса (реакція срібного дзеркала)

 

Альдегіди відновлюють амоніачний розчин аргентум нітрату в металічне срібло, яке осідає у вигляді срібного дзеркала на стінці посудини.

Приклад.

 

 

Лужне середовище утворюється завдяки амоніачному розчину, що одночасно перешкоджає утворенню аргентум гідроксиду.

Увага: кетони не окислюються без розриву С-С-зв’язків. Проба Фелінга або проба Толленса дозволяють таким чином експериментально розрізняти альдегіди і кетони.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.