ДОВІДНИК З ХІМІЇ

БУДОВА АТОМА

2. Модель Томсона

 

Досліди Майкла Фарадея з електролізу в 1833 році та відкриття електрона Дж. Дж. Стоні в 1881 році вже неможливо було пояснити простою моделлю Дальтона. Дж. Дж. Томсон у 1904 році запропонував модель атома, що включала поняття заряду.

Атом складається з кулі, що має позитивний електричний заряд, в якій розміщені негативно заряджені електрони.

Атоми загалом електрично нейтральні, проте можуть віддавати або приєднувати електрони.

При віддаванні електронів виникають позитивно заряджені іони, а при приєднуванні електронів — негативно заряджені іони.

Модель Томсона дозволяла пояснити процеси, що відбуваються при електролізі та роботі гальванічних елементів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.