ДОВІДНИК З ХІМІЇ

ЕНЕРГЕТИКА ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ

 

1. Перетворення енергії в хімічних реакціях

1.4. Енергія в проміжних реакціях

 

Часто зустрічаються реакції, зміну енергії яких експериментально важко або взагалі неможливо визначити. Проте непрямим шляхом ця проблема вирішується:

шукана реакція поділяється на низку проміжних стадій, ентальпія реакцій яких відома;

шукана реакція є однією з проміжних реакцій, сума теплових ефектів яких експериментально визначена як спільний тепловий ефект.

Приклад. Вуглець і карбон монооксид горять у присутності кисню, утворюючи карбон діоксид, але окиснення вуглецю в карбон монооксиді прямо не відбувається. Цей процес можна показати однією з двох проміжних реакцій.

Сумарне рівняння реакції:

Ентальпія цієї реакції є сумою ентальпій проміжних реакцій:

Якщо хімічна реакція подається у вигляді суми проміжних реакцій, то відповідна ентальпія реакції є сумою ентальпій проміжних реакцій. Це явище називають законом Гесса.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.