ДОВІДНИК З ХІМІЇ

ШВИДКІСТЬ ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ

 

Більшість хімічних реакцій «миттєво» не відбуваються. Для реакції між початковими речовинами й утворенням продуктів потрібний певний час, який може бути дуже коротким.

Запам’ятайте: реакції між Іонами відбуваються, як правило, набагато швидше, ніж реакції між молекулами.

 

1. Реакції в гетерогенному і гомогенному середовищі

 

Реакції можуть відбуватися між речовинами в гетерогенному середовищі (наприклад, суміші з твердих речовин, суспензії й емульсії), а також між речовинами в гомогенному середовищі (наприклад, у розчинах або газових сумішах).

Реакцію між речовинами в гетерогенному середовищі називають гетерогенною реакцією. Реакцію, в якій початкові речовини та продукти знаходяться в гомогенному середовищі, називають гомогенною реакцією.

Приклад. Реакція хлоридної кислоти з магнієм є гетерогенною реакцією. Нейтралізація хлоридної кислоти розчином їдкого натру є гомогенною реакцією.

У гетерогенній реакції на відміну від гомогенної час реакції значною мірою визначається рівнем дисперсності реагентів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.