ДОВІДНИК З ХІМІЇ

ХІМІЧНА РІВНОВАГА

 

1. Характеристики хімічної рівноваги

1.3. Визначення констант рівноваги

 

Знаючи концентрації речовин, що знаходяться в стані рівноваги, можна обчислити відповідну константу рівноваги.

Приклад. Початкова кількість речовини n0 = 1 моль гідроген йодиду в реакції з утворенням водню і йоду при температурі Т = 446 °С розпалася n = 0,22 моль (н.у.). Відповідно до рівняння 2 НІ Н2 + І2 і закону Авогадро, мають утворитися n2) = 0,11 моль водню і n2) = 0,11 моль йоду.

Ці кількості речовин знаходяться в рівновазі з частиною гідроген йодиду, що залишився, n(НІ) = n0n = 1 моль — 0,22 моль = 0,78 моль.

Оскільки в даній реакції при рівновазі кількість речовин залишається постійною, то ці значення можна замінити на концентрації. Для константи рівноваги отримуємо значення:


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.