ДОВІДНИК З ХІМІЇ

КИСЛОТИ Й ОСНОВИ

2. Протолітична рівновага

2.3. Сила кислот і основ

 

Силу кислоти або основи, за Бренстедом, визначають здатністю до протолізу, що залежить від того, як сильно виражена готовність речовини віддавати або приймати протони. Реагент визначає, яку функцію — кислоти чи основи — виконує речовина в реакції. У цьому випадку важливим реагентом є вода, оскільки вона виконує роль основи або кислоти:

 

Сильні кислоти й основи

 

Для сильних кислот (НА) чи основ (В) рівновага практично повністю зміщена в бік утворення продуктів реакції.

Увага: при розчиненні гідроксидів у воді протоліз не відбувається, оскільки гідроксид-іони вже містяться у твердому гідроксиді.

Водневий показник сильних кислот і основ унаслідок повної дисоціації визначається тільки відповідною їх концентрацією у водних розчинах.

Приклад. 1 літр 0,5-молярної хлоридної кислоти містить також 0,5 моль іонів Н30+. Водневий показник розчину становить, відповідно,

1 літр 0,5-молярного розчину їдкого натру також містить 0,5 моль іонів ОН-.

Луг має показник pH =14 — 0,3 = 13,7.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.