ДОВІДНИК З ХІМІЇ

ОКИСНЕННЯ І ВІДНОВЛЕННЯ

 

2. Корозія

2.1. Кислотна корозія

 

Водні розчини кислот не можна перевозити або зберігати в металевих ємкостях, бо вони можуть вступати в реакцію з кислотою, і в результаті цього можуть протікати.

Приклад. Хлоридна кислота реагує із залізом з виділенням водню:

Реакція металів з іонами гідроксонію1 є окисно-відновною реакцією: атом металу віддає електрони, тобто окислюється, а протон отримує електрон, тобто відновлюється. Такі метали, як, наприклад, мідь, срібло і золото такій корозії не піддаються, оскільки вони в меншій мірі здатні віддавати електрони, ніж водень.

З іншого боку, сполуки цих металів мають схильність окислювати водень та інші метали.

Водень і метали мають різну здатність віддавати електрони. Відповідно їхні іони мають різну здатність отримувати електрони. На цій основі можна записати окисно-відновний ряд:

 

 

Метали, які мають меншу здатність, ніж водень, віддавати електрони, називають благородними металами. Метали, які мають більшу здатність, ніж водень, віддавати електрони, називають неблагородними металами.

Запам’ятайте: предмети з неблагородних металів окислюються під впливом кислих рідин. Цей процес називають кислотною корозією.

__________________________________________________________________

1 Для спрощення розглядається як протон (Н+).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.