ДОВІДНИК З ХІМІЇ

ОКИСНЕННЯ І ВІДНОВЛЕННЯ

 

2. Корозія

2.2. Киснева корозія

 

Залізо — один із найважливіших матеріалів, який, на жаль, має здатність іржавіти на вологому повітрі.

 

 

На першому етапі в процесі окисно-відновної реакції залізо окислюється, а кисень повітря відновлюється.

Окиснення:

Відновлення:

Іони Феруму, що утворюються під час окисно-відновної реакції і гідроксид-іони рухливі та вступають у реакцію між собою, утворюючи нерозчинний ферум(ІІ) гідроксид:

Оскільки сполуки Феруму (II) здатні окиснюватися далі, ферум(ІІ) гідроксид вступає в реакцію з додатковим киснем. У результаті отримуємо сполуку Феруму (III) іржавого кольору:

Іржа утворює на поверхні металу пористий шар, який пропускає воду і повітря. Саме тому процес іржавіння триває до повної корозії металу.

Увага: поверхня алюмінію також окислюється киснем. При цьому утворюється алюміній оксид, який утворює шар, що не пропускає повітря і воду. Внаслідок цього метал захищений від подальшої дії корозії.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.