ДОВІДНИК З ХІМІЇ

ОКИСНЕННЯ І ВІДНОВЛЕННЯ

 

2. Корозія

2.3. Контактна корозія

 

Процеси контактної корозії відбуваються там, де два різні метали знаходяться у безпосередньому контакті між собою і стикаються з розчином електроліту або середовищем, що містить кисень. У цьому випадку між ними виникає так званий локальний гальванічний елемент. При цьому корозії піддається метал, який в окисно-відновному ряді має більшу здатність окислюватися (тобто є більш активним у реакціях окиснення).

 

 

Більш активний метал у процесі окиснення віддає електрони, а менш активний метал використовує їх для відновлення середовища. Звідси:

активніший метал кородує переважно по площі контакту з менш активним металом;

менш активний метал захищається від власної корозії шляхом передачі «чужих» електронів у навколишнє середовище.

Увага: корозія заліза зазвичай відбувається і без присутності менш активної міді, але при контакті з міддю вона посилюється.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.