ДОВІДНИК З ХІМІЇ

ОКИСНЕННЯ І ВІДНОВЛЕННЯ

 

3. Електрохімія

 

Окисно-відновні реакції можна використовувати в техніці. У цьому випадку перехід електронів між окисно-відновними парами здійснюється по електричному провіднику і є електричним струмом. Частина зміни ентальпії реакції перетворюється на електричну енергію.

 

 

3.1. Гальванічні елементи

 

Якщо цинкову й мідну пластинку помістити в розведену сульфатну кислоту, то між двома металами можна буде виміряти електричну напругу. Якщо обидві пластинки з’єднати електричним провідником з приладом, то по провіднику піде електричний струм.

 

 

Процес проходить як при контактній корозії, проте обидва «партнери» відокремлені один від одного. Потік електронів по електричному провіднику можна використовувати як носій енергії.

Запам’ятайте: цей принцип перетворення хімічної енергії в електричну використовують в електричній батареї.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.