ДОВІДНИК З ХІМІЇ

КЛАСИ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН

 

1. Вуглеводні

1.2. Циклоалкани

 

Вуглеводні можуть утворювати циклічні молекули. Такі вуглеводні називають циклоалканами.

Приклад. У циклогексані С6Н12 атоми Карбону утворюють шестикутник.

У циклоалканах атоми Карбону знаходяться в sp3-гібридному стані, отже, вони утворюють (просторову) циклічну структуру, яка може існувати в двох формах, так званих конформаціях (просторових структурах).

 

 

Назви циклоалканам дають відповідно до вищезгаданих правил, встановлених для алканів, але перед назвою ставлять префікс цикло.

Увага: циклоалкани не є ізомерами алканів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.