ДОВІДНИК З ХІМІЇ

КЛАСИ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН

 

1. Вуглеводні

1.3. Властивості вуглеводнів. Агрегатний стан

Хімічні властивості

 

Алкани не приєднують до себе інших речовини, на відміну від алкенів і алкінів, і їх називають граничними (насиченими) вуглеводнями.

Оскільки алкани при кімнатній температурі вступають у реакції важче, ніж інші вуглеводні, то їх називають парафінами (від лат. раrum — мало; affinis — суміжний, причетний).

Проте, алкани горючі, особливо коротко-ланцюгові легко запалюються і можуть вибухати, наприклад, метан, який є основним компонентом природного газу:

При підвищеній температурі або ультрафіолетовому опромінюванні алкани вступають у реакцію з галогенами, утворюючи галогеноалкани (радикальні заміщення).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.