ДОВІДНИК З ХІМІЇ

КЛАСИ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН

3. Спирти, феноли й етери

 

Спирти й етери можна розглядати як похідні води, в якій один або два атоми Гідрогену замінено алкільними замісниками. Феноли — похідні ароматичних вуглеводнів, у яких один або кілька атомів Гідрогену ядра бензену заміщені гідроксильною групою —ОН.

 

 

3.1. Спирти

 

Спирти досить поширені в природі, найвідоміший питний спирт — етанол.

 

Назви спиртів

 

Системні назви спиртів утворюють шляхом додавання суфікса -ол до назви відповідного алкану. Насичені одноатомні спирти називають також алканолами.

Приклад.

СН3ОН

Метанол

 

одноатомні спирти

СН3СН2ОН

Етанол

 

Якщо в молекулі сполуки два або більше атомів Гідрогену біля різних атомів Карбону заміщені на дві або більше гідроксильні групи —ОН, то це двохатомний або багатоатомний спирт.

 

 

Приклад. Етан-1,2-діол (етиленгліколь) — двохатомний спирт, пропан-1,2,3-триол (гліцерол) — трьохатомний спирт.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.