ДОВІДНИК З ХІМІЇ

КЛАСИ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН

3. Спирти, феноли й етери

Властивості спиртів

 

Молекули спиртів містять, як мінімум, одну гідроксогрупу, яка визначає найважливіші властивості спиртів.

Запам’ятайте: групу, що визначає властивості органічної сполуки, називають функціональною групою.

Функціональна гідроксогрупа спиртів визначає їхні фізичні властивості, оскільки вона викликає утворення водневих місткових зв’язків, таких як зв’язки між молекулами води.

 

 

 

Найважливіші фізичні властивості спиртів

Спирти порівняно з відповідними алканами мають високу температуру кипіння.

Спирти з коротким карбоновим ланцюгом і спирти з кількома гідроксильними групами в молекулі на відміну від відповідних алканів розчинні у воді.

Спирти з кількома гідроксильними групами в молекулі (багатоатомні спирти) на смак солодкуваті — етиленгліколь, гліцерол.

Запам’ятайте: чим довший карбоновий ланцюг, тим неполярніша молекула, тим нижча розчинність у воді. Чим більше гідроксильних груп у молекулі, тим краща розчинність у воді.

Увага: гідроксильну групу не варто плутати з неорганічним гідроксид-іоном ОН-.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.