ДОВІДНИК З ХІМІЇ

КЛАСИ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН

4. Альдегіди і кетони

 

Альдегіди і кетони є продуктами окиснення / первинних і вторинних спиртів:

 

 

4.1. Назви альдегідів і кетонів

 

Відповідно до номенклатури IUPAC, назви насичених альдегідів ациклічної будови утворюють від назв відповідних алканів шляхом додавання суфікса -аль. Назви насичених кетонів утворюють від назв відповідних вуглеводнів шляхом додавання суфікса -он.

Приклад.

 

Речовина

Традиційна назва

Систематична назва

Н-СНО

Формальдегід

Метаналь

СН3-СНО

Ацетальдегід

Етаналь

СН3-СО-СН3

Ацетон

Пропанон

 

Молекули альдегідів і кетонів містять у своєму складі карбонільну групу > С = О.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.