Хімія - універсальний довідник

ХІМІЯ І ХІМІЧНА ТЕХНОЛОГІЯ

ХІМІЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА. ХІМІЧНА ЕКОЛОГІЯ.

БІОГЕОХІМІЧНІ ПРОЦЕСИ


Хімічні процеси, що протікають у біосфері Землі за участю живих організмів, вивчає біогеохімія. Роль живих організмів у процесах, що відбуваються, величезна. Вони визначають кругообіг хімічних елементів у природі, біогеохімічні процеси. Під впливом живих організмів розкладається розчинений у морській воді гідрокарбонат кальцію Са(НСO3)2:

Утворений СаСO3 використовується організмами для побудови свого кістяка (коралові поліпи), шкаралупи (черепашки, панцири).

Після відмирання живих організмів з черепашок виникають коралові рифи й острови.

За рахунок енергії реакції

існують залізобактерії. У болотах, канавах і ставках утворюються пластівці гідроксиду феруму — чохли загиблих залізобактерій. Такі колонії з’являються у вигляді слизуватого покриву у водопровідних трубах, які протікають. Результат біохімічної діяльності залізобактерій — відкладення «болотних» залізних руд, зокрема, Керченського родовища.

Бульбочкові бактерії здатні засвоювати азот атмосфери і перетворювати його у сполуки, доступні для засвоєння рослинами. Енергію для здійснення цього процесу бактерії одержують від рослин. Цей симбіоз особливо сприятливо позначається на врожайності бобових культур. Мікроорганізми входять до складу бактеріальних добрив.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити