Хімія - універсальний довідник

КИСЕНЬ

ШВИДКІСТЬ ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ


Швидкість реакції — це кількість речовини, що реагує за одиницю часу.

Залежно від умов одна і та ж реакція може протікати з різною швидкістю. Так, при збільшенні кількості речовини, що реагує в одиниці об’єму, тобто його концентрації, швидкість реакції зростає, тому що зростає число зіткнень частинок, що реагують.

Швидкість хімічної реакції залежить також від температури. Причина збільшення швидкості реакції при підвищенні температури полягає в тому, що при цьому зростає енергія взаємодіючих молекул. їх зіткнення відбуваються енергійніше і тому частіше призводять до хімічної взаємодії. Якщо енергія молекул, що зіткнулися, менша деякого мінімуму, характерного для кожної речовини, то реакція не відбувається (адже для її здійснення повинна бути зруйнована молекула вихідної речовини, на що потрібна витрата енергії).

Цілком очевидно: чим міцніші молекули речовини, тим енергійнішим має бути їх зіткнення, яке приводить до хімічної взаємодії, тим за більш високої температури відбувається реакція. І навпаки: неміцні молекули легко вступають у реакції за відносно низьких температур. Таким чином, швидкість реакції залежить від того, наскільки легко можуть руйнуватися молекули, що реагують, тобто від природи речовини.

Визначення поняття «швидкість реакції» може бути й іншим, залежно від конкретного застосування.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити