Хімія - універсальний довідник

ВОДЕНЬ

ОДЕРЖАННЯ ВОДНЮ


Промислові способи одержання простих речовин залежать від того, в якому вигляді відповідний елемент знаходиться у природі, тобто, що може бути сировиною для його одержання.

Кисень, що є у вільному стані, одержують фізичним способом — виділенням із рідкого повітря. А Гідроген практично весь знаходиться у вигляді сполук, тому для одержання водню застосовують хімічні методи. Зокрема, можуть бути використані реакції розкладу. Одним зі способів одержання водню є реакція розкладу води електричним струмом.

Основний промисловий спосіб одержання водню — реакція з водою метану, що входить до складу природного газу. Вона відбувається при високій температурі (легко переконатися, що під час пропускання метану навіть через воду, що кипить, ніякої реакції не відбувається):

У лабораторії для одержання простих речовин використовують не обов’язково природну сировину, а вибирають ті вихідні речовини, з яких легше виділити необхідну речовину. Наприклад, у лабораторії кисень не одержують із повітря. Це ж стосується і одержання водню.

Одним із лабораторних способів одержання водню, що застосовується іноді й у промисловості, є розклад води електричним струмом.

Зазвичай у лабораторії водень одержують взаємодією цинку із хлоридною кислотою.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити