Хімія - універсальний довідник

ВОДА. ВОДНІ РОЗЧИНИ

ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ВОДИ


Вода реагує з багатьма металами. З найбільш активними металами (у таблиці Д. І. Менделєєва вони знаходяться в 1А і НА групах) відбуваються реакції типу:

З менш активними металами вода реагує лише за високих температур (при цьому вона, зазвичай, знаходиться в газоподібному стані). У результаті реакції утворюється не гідроксил металу, а його оксид. Наприклад, за високої температури відбувається реакція:

Вода реагує з деякими неметалами. Наприклад, при високій температурі вона взаємодіє з вуглецем:

До найважливіших реакцій води зі склад ними речовинами належить взаємодія з оксидами:

Однак не всі оксиди реагують (сполучаються) з водою, а лише ті, що в реакції з водою утворюють розчинні речовини. Серед оксидів металів такою властивістю володіють оксиди тільки найактивніших металів — тих, що самі реагують із рідкою водою. У таких реакціях утворюються основи — гідроксиди металів (при цьому водень, на відміну від реакцій води з металами, не виділяється).

Оксиди, що при взаємодії з водою утворюють основи, належать до так званих основних оксидів.

Більшість оксидів неметалів взаємодіють із водою за звичайних умов, при цьому утворюються кислоти.

Наприклад, у реакції з водою діоксиду карбону утвориться карбонатна кислота:

Кислоти (а не основи) утворюються також під час взаємодії з водою оксидів металів, в яких метали виявляють високі валентності (V - VIII). У такий спосіб можна отримати перманганатну кислоту:

Формально формули гідроксидів металів і кислот (оксигеновмісних) утворюються простим «додаванням» формул оксидів і води. Таке виведення формули можливе завжди, навіть якщо сама реакція безпосередньо не відбувається, і вам рекомендується цим користуватися при складанні відповідних формул.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити