Хімія - універсальний довідник

ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК

СОЛІ


Сіль — це складна речовина, що складається з атомів металів, з’єднаних із кислотним залишком.

Солі — тверді кристалічні речовини, безбарвні, іноді певного кольору. Найчастіше їх використовують у вигляді водних розчинів, тому важливою властивістю солей є їхня розчинність у воді.

Атоми Гідрогену багатоосновних кислот у ході реакції заміщуються на метал не всі одночасно, а послідовно. Відповідно до кількості реагентів вони можуть виявитися заміщеними не всі. Тоді утворяться солі, що містять атоми Гідрогену. Вони називаються кислими. При складанні назв кислих солей до латинської назви кислотного залишку додають префікс «гідро». Прикладом кислої солі може бути питна сода NаНСO3 — гідрокарбонат натрію.

Для солей багатоосновних кислот, що не містять Гідрогену (щоб підкреслити цю обставину) використовується назва середні солі.

Яка сіль утвориться у конкретному випадку, залежить від відносних кількостей речовин, що реагують. За надлишку кислоти утворюється кисла, а основи — основна сіль.

Оскільки кислі солі містять Гідроген, то він, як і в кислотах, може заміщуватися атомами металу, наприклад:

Отже, кислі солі проявляють кислотні властивості.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити