Хімія - універсальний довідник

ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК

ЗВ’ЯЗОК МІЖ РІЗНИМИ КЛАСАМИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК


Генетичний (від грец. «генезис» — походження) зв’язок між різними класами сполук показує наступна схема:Наведемо конкретний приклад, що відображає такий зв’язок, записавши формулу води V вигляді НОН:

Порівнюючи формули кислоти і води, можна зробити висновок, що кислота утворюється заміною гідроксильної групи у воді на кислотний залишок. Аналогічно основа утворюється заміною атома Гідрогену у воді на метал, а сіль — заміною атомів Гідрогену в кислоті на метал, або гідроксильної групи в основі на кислотний залишок, або гідроксильної групи води на кислотний залишок, а атома Гідрогену на метал.

Водночас вода — це оксид; взаємодіючи з нею, інші оксиди дають кислоти (кислотні оксиди) або основи (основні оксиди). У реакції між собою кислотні оксиди не вступають. Це ж стосується основних оксидів. (Також не взаємодіють між собою кислота з кислотою і основа з основою.) Як виняток, луги вступають в реакцію з аморфними гідроксидами.

Таким чином, вода як оксид виявляє двояку природу, вступаючи в реакції з представниками оксидів обох класів.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити