Хімія - універсальний довідник

ГАЛОГЕНИ

ГАЛОГЕНИ — ПРОСТІ РЕЧОВИНИ


Галогени складаються з двохатомних молекул F2, Сl2, Вr2 і т. д.

Зв’язки між молекулами у речовинах дуже слабкі, і вже при незначному підвищенні температури вони розриваються — речовина перетворюється в рідину і далі в газ. Зі зростанням молекулярної маси температури плавлення і кипіння речовин підвищуються. Це — загальна закономірність: зі зростанням молекулярної маси підвищуються температури плавлення і кипіння речовин, що складаються з молекул.

Галогени забарвлені (мають різний колір), причому при переході від одного елемента до іншого зверху вниз у групі інтенсивність забарвлення утворених ними простих речовин посилюється: фтор — світло-жовтий, хлор — жовтувато-зелений, бром — червоно-коричневий, йод — сіро-фіолетовий.

За винятком фтору, що бурхливо реагує з водою, галогени малорозчинні у воді. Щоб приготувати їх концентрований розчин, використовують інші розчинники. Наприклад, для приготування йодної настойки в якості розчинника використовують спирт.

Водні розчини галогенів називаються відповідно хлорною, бромною і йодною водою, в них галогени зберігають значною мірою свої властивості.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити