Географія
Економічна і соціальна географія України

Україна на карті світу

Адміністративнотериторіальний устрій

Україна складається з Автономної Республіки Крим і 24 адміністративних областей (рис. 33).

Рис. 33. Адміністративно-територіальний поділ України
Київ і Севастополь мають особливий статус міст республіканського підпорядкування і за наданими їм правами близькі до адміністративних областей. Київ — столиця нашої держави, тому права цього міста визначаються спеціальним законом про столицю. Адміністративні області і Автономна Республіка Крим поділяються на райони. Усього їх в Україні 490. Найбільше районів у Вінницькій і Харківській областях — по 27, найменше у Чернівецькій — 11.
В Україні нараховується 454 міста. Найбільші з них мають республіканське та обласне значення. Великі міста поділяються на райони. Окремими адміністративно-територіальними одиницями в нашій країні є селища міського типу, їх в Україні 897. Найбільше селищ у Донецькій області — 134.
Найбільше в Україні сільських населених пунктів. Їх кількість дорівнює 28 775.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.