Географія
Економічна і соціальна географія України

Населення України

Кількість, розміщення і густота населення

Станом на 01.08.2004 року на території України проживало 47,4 млн осіб. Середня густота населення України становить 78 осіб/км2. На кількість і розміщення населення України в ХХ ст. вплинули революційні події 1917 року, колективізація, розкуркулювання, голодомор 1932—1933 років, сталінські репресії, Друга світова війна, екологічні кризові явища, зокрема катастрофа на Чорнобильській АЕС. Останні 10 років населення України зменшується (рис. 34).

Рис. 34. Динаміка кількості населення України
Найбільша кількість населення в Донецькій (близько 4,8 млн осіб), Київській (понад 4,4 млн), Дніпропетровській (понад 3,5 млн) і Харківській (майже 2,9 млн) областях. Найменша — у Чернівецькій області (918 тис. осіб). Найбільш густо заселена Донецька область (180 осіб/км2), найменше — Чернігівська (38 осіб/км2). Достатньо низькою є густота у поліських і степових областях України.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.