Великий довідник школяра - 2019

Економічна і соціальна географія України
Населення України
Національний та етнічний склад населення

Національний склад населення — розподіл населення певної території за національностями.

В Україні живуть і працюють представники понад 100 національностей (схема 11). Більша частина населення — українці (77,8 %), корінне населення країни. В усіх областях (окрім АР Крим) вони становлять більшість населення, хоча їх питома вага є найбільшою в Центральній Наддніпрянщині й західних областях (90—96 %).

В Україні також живуть представники інших національностей (22,2 %), серед яких 17,3 % — росіяни. Найбільша їхня частка в Автономній Республіці Крим, Луганській, Донецькій, Харківській і Запорізькій областях.

Схема 11

В Україні проживають також євреї, білоруси, молдавани, поляки, болгари, угорці, греки та ін.

До корінних жителів України належать і кримські татари, примусово виселені з рідної землі в 1944 р. Зараз спостерігається процес повернення їх на батьківщину. У 2004 р. вони складали понад 12 % населення АР Крим.

До областей із різноманітним національним складом належать Одеська, Закарпатська, Чернівецька.

Конституція України гарантує рівні права для всіх громадян України.

Діаспора — це розселення значної частини народу за межами своєї країни або етнічної території. Зараз за межами нашої держави проживає від 11 до 15 млн українців. Найбільше число їх у Росії, Казахстані, США, Канаді.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити