Великий довідник школяра - 2019

Економічна і соціальна географія світу
Загальна економіко-географічна характеристика світу
Міжнародні організації

Міжнародна організація — неурядове об’єднання держав або національних товариств, які діють для досягнення певних спільних цілей (політичних, економічних, науково-технічних тощо) (схема 17).

Організація Об’єднаних Націй (ООН) — міжнародна організація, що об’єднує на добровільній основі держави з метою підтримання і зміцнення миру і безпеки, розвитку співробітництва між державами. ООН була утворена в 1945 р. з ініціативи провідних країн антигітлерівської коаліції — СРСР, США, Великої Британії. Зараз членами ООН є 189 держав.

Основні структурні одиниці ООН:

•  Генеральна Асамблея (розглядає будь-які питання в межах Статуту ООН. Складається з представників усіх країн-членів);

•  Рада Безпеки (несе відповідальність за підтримку міжнародного миру. До складу входять п’ять постійних членів — США, Велика Британія, Франція, Росія, Китай — і десять членів, що вибираються на два роки);

•  Економічна і Соціальна Рада (проводить дослідження з міжнародних питань у галузях культури, освіти, охорони здоров’я, економіки тощо);

•  Міжнародний суд (розглядає правові суперечки між державами. Складається з 15 суддів — громадян різних країн);

•  Спеціалізовані установи (МАГАТЕ — Міжнародне агентство з атомної енергії; ЮНЕСКО — організація з питань освіти, науки і культури; ВООЗ — всесвітня організація охорони здоров’я; МОП — Міжнародна організація праці; МБРР — Міжнародний банк реконструкції та розвитку; МВФ — Міжнародний валютний фонд; ФАО — продовольча і сільськогосподарська організація та ін.).

Європейський Союз — найпотужніше інтеграційне утворення в Європі, що поєднує риси міжнародної організації та федеративної країни (схема 18).

Організація Північноатлантичного договору (North Atlantic Treaty Organization, NATO) — міжнародна військово-політична організація — створена в 1949 р.
Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити