Географія
Загальна географія

Земля на плані та карті

Градусна сітка

Градусна сітка утворюється меридіанами і паралелями.
Меридіани — лінії, які проводяться на глобусі через Північний і Південний полюси. Через кожну точку на земній поверхні можна провести меридіан. Усі меридіани на глобусі мають однакову довжину.
Паралелі — кола на поверхні глобуса; усі точки певної паралелі рівновіддалені від екватора — найдовшої з паралелей. Довжина паралелей збільшується при наближенні до екватора і зменшується до полюсів.
Усі точки певного меридіана мають однакову довготу і різну широту. Усі точки певної паралелі мають однакову широту і різну довготу.
Поняття про географічні координати
Місцезнаходження будь-якої точки на земній кулі визначається за допомогою географічних координат: широти і довготи.
Географічна широта — відстань уздовж меридіана в градусах від екватора до певної точки земної кулі. За початок відліку широти беруть екватор — нульову паралель. Широти рахуються від 0° до 90° по обидва боки від екватора і відповідно називаються північними або південними. На картах паралелі надписують на бічних рамках, а на глобусі — на 0° і 180° меридіана.
Географічна довгота — відстань уздовж паралелі в градусах від початкового меридіана до певної точки земної кулі. За початок відліку широти беруть Ґринвіцький меридіан, який проходить недалеко від Лондона. Довготи на схід від цього меридіана, від 0° до 180°, називаються східними, на захід — західними.
Географічні координати записують у цілих градусах і хвилинах із зазначенням широти і довготи. Наприклад: 44°15′ пн. ш., 101°30′ сх. д.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.