Хімія - Великий довідник школяра - 2019

Загальна хімія
Періодичний закон та теорія будови атома
Електронегативність

Електронегативність — здатність атома притягати до себе електрони інших атомів (маються на увазі валентні електрони зовнішнього енергетичного рівня).

Звичайно за одиницю приймають електронегативність Літію і з нею порівнюють електронегативність інших елементів, одержуючи прості й зручні для порівняння значення відносної електронегативності елементів.

Відносна електронегативність відповідає Періодичному закону: у періодах із збільшенням номера елемента вона зростає, у групах — зменшується.

Чим більша відносна електронегативність, тим сильніше елемент виявляє неметалічні властивості. Неметали характеризуються великою відносною електронегативністю, а метали — невеликою.

Зміна властивостей елементів у групах та періодах

Зростання порядкового номера елемента Число електронів на зовнішньому енергетичному рівні Число енергетичних рівнів Радіус атома Електронегативність Металічні й неметалічні властивості
У періодах Збільшується Не змінюється Зменшується Посилюється Металічні послаблюються, неметалічні посилюються
У групах Не змінюється Збільшується Збільшується Зменшується Металічні посилюються, неметалічні послаблюються
Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити