Математика - Алгебра

Числові функції

Залежність змінної y від змінної x називається функцією, якщо кожному значенню x відповідає єдине значення y.
x називається аргументом, або незалежною змінною, yзалежною змінною,або функцієювід x. Позначення: , і т. д.
Множина значень, яких набуває незалежна змінна x, називається областю визначенняфункції. Позначення: , і т. д.
Множина відповідних значень залежної змінної y, яких вона набуває при всіх значеннях x з області визначення функції, називається областю значеньфункції. Позначення: , і т. д.
Функція може бути задана за допомогою опису, таблиці або графіка. Найчастіше числову функцію задають формулою. Якщо в такому випадку не дано додаткових обмежень, то областю визначення функції вважають множину всіх значень аргументу, для яких ця формула має зміст.
Приклади
1) ; ;
;
.
2) ;


.
Графіком функції називається множина всіх точок координатної площини, абсциси яких належать , а ординати є відповідними значеннями цієї функції.
Значення аргументу, при яких функція дорівнює 0, називаються нулями функції. Графік функції при таких значеннях аргументу перетинає вісь Ox.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.