Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Математика - Алгебра

Тригонометричні функції

Періодичність тригонометричних функцій

Функція називається періодичною з періодом , якщо для будь-якого x з області визначення функції числа і також належать області визначення й виконується умова: .
Якщо T — період функції , то всі числа виду nT, де , , також є періодами функції.
Щоб побудувати графік періодичної функції з періодом T, достатньо побудувати графік на відрізку завдовжки T, а потім зробити паралельне перенесення одержаного графіка на відстані nT вправо і вліво вздовж осі Ox.
Тригонометричні функції є періодичними. Найменшим додатним періодом функцій і є . Найменшим додатним періодом функцій і є число .
Отже:
; ;
; .
Теорема. Якщо функція є періодичною і має період T, то функція , де A, k, b — деякі числа, а , теж є періодичною, період її дорівнює .
Так, періодом функції є число , періодом функції є число .

Властивості тригонометричних функцій та їх графіків

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.