Математика - Алгебра

Степенева функція

Кoрінь n-го степеня та його властивості

Коренем n-го степеня з числаа називається таке число, n-й степінь якого дорівнює а. Якщо n — число непарне, то існує — і до того ж тільки один — корінь n-го степеня з довільного числа а. Цей корінь — число того ж знака, що число а, і дорівнює 0, якщо .
Позначення: , де n — показник кореня, a — підкореневий вираз.
Нехай n — парне число. Якщо , то існує два протилежних числа, які є коренями n-го степеня з а.
Позначення: — додатний корінь n-го степеня з а, — протилежне йому число (n — парне).
Вираз , якщо n — парне, має зміст для . Якщо n — непарне, то вираз має зміст при будь-якому а. для всіх значень а, для яких має зміст.
Арифметичним коренем n-го степеняз невід’ємного числа називається невід’ємне число, n-й степінь якого дорівнює а.
Для коренів непарного степеня .
Для коренів парного степеня для будь-якого значення х.
Для будь-якого натурального n, цілого k і невід’ємних чисел a і b справджується:
.
.
.
.
(якщо , a ≠ 0).
, якщо .

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.