Математика - Алгебра

Інтеграл і його застосування

Інтеграл

Нехай — неперервна функція, невід’ємна на відрізку . Розіб’ємо відрізок на n рівних частин точками ,
де .
Утворимо добутки , і так далі й знайдемо їх суму

.
Знайдемо .
Ця границя називається інтегралом функції від a до b.
Позначення: , де a — нижня межа інтегрування, b — верхня межа; функція — підінтегральна функція, вираз — підінтегральний вираз, x — змінна інтегрування.
Отже, .
Криволінійна трапеція — це фігура, обмежена графіком неперервної і невід’ємної на відрізку функції , відрізком і прямими і .
Площа такої криволінійної трапеції дорівнює .
Формула Ньютона — Лейбніца
, де — функція, неперервна на відрізку , а — довільна первісна для на . Цю формулу можна записати у вигляді .
Властивості інтеграла
1. .
2. , де k Є R.
3. , де .
4. , де p Є R, k Є R.
Обчислення площ плоских фігур за допомогою інтеграла
Нехай є яка-небудь фігура, обмежена графіком функцій і . Якщо обидві функції і неперервні на відрізку , причому , , а для всіх , , то площа такої фігури дорівнюватиме .

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.