Математика - Алгебра

Відсотки

Відсотком називають (0,01) і по­значають 1%. Один відсоток від якої-небудь величини означає 0,01 цієї величини.
Наприклад, 1% від 500 м дорівнює 5 м; 4% від 320 т дорівнюють
(т).
100% деякої величини — це сама вели­чина.
Будь-який десятковий дріб можна записати у відсотках. Для цього його треба помножити на 100:
; ;
; ;
.
Будь-яке число відсотків можна записати у вигляді десяткового дробу. Для цього треба число відсотків поділити на 100:
; ;
; .
Щоб знайти відсотки від числа, треба це число поділити на 100 й помножити на число відсотків. Або: записати відсотки у вигляді десяткового дробу й помножити число на цей дріб.
Наприклад, знайдемо 24% від 80.
І спосіб: .
ІІ спосіб: .
Щоб знайти число за його відсотками, тобто якщо відомо, скільки відсотків від шуканого числа становить дане число, треба помножити дане число на 100 й поділити на число відсот­ків. Або: записати відсотки у вигляді десяткового дробу й поділити дане число на цей дріб.
Наприклад, знайдемо число, якщо 35% його становлять 14.
І спосіб: .
ІІ спосіб: .
Щоб знайти, скільки відсотків становить одне число від іншого, треба перше число поділити на друге, а одержаний десятковий дріб записати у вигляді відсотків (тобто помножити на 100) або: помножити перше число на 100 і результат поділити на друге число.
Наприклад, треба визначити, скільки відсотків становить 24 від 40.
І спосіб:
.
ІІ спосіб: .

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.