Математика - Алгебра

Приклади розв’язування типових завдань

Комбінаторні задачі

Задача 1. Запишіть усі трицифрові числа, що складаються із цифр 3, 4, 7, причому в записі цих чисел кожна цифра має використовуватися один раз.
Розв’язання
І спосіб
Першу цифру в числі можна обрати трьома способами, цифру, яка стоїть на другому місці,— двома способами; на третьому місці може стояти тільки одна цифра — та, що залишилась. Таким чином, маємо 3 • 2 • 1 = 6 різних чисел.
ІІ спосіб
Побудуємо «дерево» можливих варіантів:

Задача 2. У продавця є повітряні куль­ки двох кольорів — червоного та синього. Тато хоче купити дочці в подарунок 3 кульки. Скільки різних за кольором наборів кульок може придбати тато?
Розв’язання
Перелічимо можливі варіанти в за­лежності від того, скільки в наборі може бути червоних кульок:
1) три червоні кульки;
2) дві червоні кульки та одна синя;
3) одна червона кулька та дві сині;
4) три сині кульки (червоних — 0).

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.