Математика - Алгебра

Подільність натуральних чисел

Прості й складені числа

Натуральне число називається простим, якщо воно має тільки два різних дільники: одиницю й саме це число.
Число, яке має більше двох дільників, називається складеним.
Число 1 має єдиний дільник — 1, тому не належить ні до простих, ні до складених ­чисел.
Приклади
1) Числа 2, 3, 11, 97 — прості.
2) Числа 4, 26, 81 — складені, тому що мають дільники крім 1 і самих себе: ; ; .
Усі прості числа, за винятком числа 2, непарні.
Простих чисел існує безліч. Найменше з них — 2, а найбільшого не існує. Досі не встановлена закономірність розташування простих чисел у натуральному ряді чисел.
Щоб визначити, чи є натуральне число а простим, треба спробувати знайти хоча б один його дільник, крім 1 і а, за допомогою ознак подільності. Якщо це не вдалося, треба шукати дільники а, поділяючи його на всі такі прості числа b, які відповідають умові .
Наприклад, розглянемо число 37. Воно не є кратним 2, 3, 4, 5, 9, 10, 25.
Прості числа b, такі що ,— 2, 3, 5.
На ці числа 37 не ділиться, 37 — просте число.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.