Математика - Алгебра

Додавання і віднімання звичайних дробів

Зведення дробів до спільного знаменника

Будь-які дроби можна звести до спільного знаменника. Таким знаменником може бути будь-яке спільне кратне знаменників цих дробів. Зрозуміло, що звичайно обирають найменший спільний кратний знаменник (НСЗ).
Щоб звести дроби до найменшого спільного знаменника, треба:
1) знайти найменше спільне кратне знаменників;
2) знайти додаткові множники для кожного дробу;
3) чисельник і знаменник кожного дробу помножити на відповідні додаткові множ­ники.
Приклади
1) Звести дроби і до НСЗ.
Бачимо, що . Отже, 36 буде НСЗ цих дробів.
; .
2) Звести дроби і до НСЗ.
Бачимо, що більший знаменник 12 не є кратним 8. Починаємо розглядати числа , і т. д., перевіряючи, чи ділиться отриманий добуток на 8. , . НСЗ даних дробів 24. Дійсно, ; .
; .
3) Звести дроби і до НСЗ.
Бачимо, що , , причому числа 4 і 5 взаємно прості. Робимо висновок, що для даних дробів . Дійсно, , .
Отже, ; .

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.