Математика - Алгебра

Приклади розв’язування типових завдань

Задачі на пряму та обернену пропорційність

Задача 1. На пошиття 20 костюмів витратили 83 м тканини. Скільки таких самих костюмів вийде з 58,1 м тканини?
Розв’язання
Запишемо умову задачі у вигляді:

Залежність між витраченою тканиною й кількістю костюмів — пряма пропорційність. (Тобто у скільки разів більше костюмів, у стільки разів більше витрачено буде тка­нини.)
Складемо пропорцію: .
Звідси ; .
Відповідь: вийде 14 костюмів.
Задача 2. Потяг проходить відстань між містами за 12 годин при середній швидкості 45 км/год. Із якою швидкістю має їхати потяг, щоб пройти ту саму відстань за 9 годин?
Розв’язання
Запишемо умову задачі у вигляді:


Залежність між швидкістю та часом — обернена пропорційність. (Тобто у скільки разів більша швидкість, у стільки ж разів менший витрачений час.)
Складемо пропорцію і знайдемо x.
; ; .
Відповідь: 60 км/год.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.