Алгебра - Великий довідник школяра - 2019

Рівняння
Розв’язування задач за допомогою рівняння

Приклад розв’язування подібних задач наведено також у розділі «Математика. 6 клас».

Задача 1. За зміну три робітники виготовили партію деталей. Перший робітник виготовив 30% усіх деталей, другий — на 5 деталей менше, ніж третій, і на дві деталі більше, ніж перший. Скільки всього деталей виготовили робітники разом?

Розв’язання

Нехай робітники виготовили х деталей. Тоді перший виготовив 0,3х деталей, другий — деталей, а третій — решту, тобто деталей. За умовою задачі, другий виготовив на 5 деталей менше, ніж третій. Складемо й розв’яжемо рівняння:

,

,

,

,

.

Відповідь: 90 деталей.

Задача 2. Автомобіль мав подолати шлях 140 км за 2 години. Деяку частину шляху він проїхав зі швидкістю 60 км/год, а решту шляху — зі швидкістю 75 км/год. Скільки кілометрів проїхав автомобіль зі швидкістю 60 км/год, якщо відомо, що до місця призначення він прибув вчасно?

Розв’язання

Нехай автомобіль проїхав зі швидкістю 60 км/год х км. Тоді на цю частину шляху він витратив год. Решту шля­ху, тобто км, він проїхав зі швидкістю 75 км/год і витратив на це год. На весь шлях він витратив 2 години. Складемо й розв’яжемо рівняння:

,

,

,

.

Відповідь: 40 км.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити