Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Математика - Алгебра

Нерівності

Властивості числових нерівностей

a, b, с, d — довільні числа.
1. Якщо і , то .
2. Якщо до обох частин правильної нерівності додати одне й те саме число, то дістанемо правильну нерівність.
3. Якщо обидві частини правильної нерівності помножити на одне й те саме додатне число, то дістанемо правильну нерівність. Якщо обидві частини правильної нерівності помножити на одне й те саме від’ємне число й змінити знак нерівності на протилежний, то дістанемо правильну нерівність.
4. Якщо , то .

5. Нерівності з однаковими знаками можна почленно додавати. На­приклад, якщо і , то .
6. Нерівності з однаковими знаками, у яких ліві й праві частини — додатні числа, можна почленно перемножувати. Наприклад, якщо a, b, с, d — додатні й , , то . Із цього випливає, що коли , nN, то .
Приклади
Відомо, що , . Вико­ри­сто­ву­ючи властивості числових нерівностей, з’ясуйте, яких значень можуть набувати наведені вирази.
а) .
(за умовою),
, ;
б) .
(за умовою),
;
в) .
, (за умовою),
;
г) .
Якщо (за умовою), то ,
(за умовою),
, ;
д) xy.
, (за умовою),
;
е) .
Якщо (за умовою), то , (за умовою), .
загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.