Математика - Алгебра

Функції та графіки

Перетворення графіків функцій

1. Графіки функцій і є симетричними відносно осі Ox.
2. Щоб побудувати графік функції , треба графік функції розтягнути від осі Ox в k разів, якщо , або стиснути його в k разів до осі Ox, якщо .
3. Щоб побудувати графік функції , треба графік функції перенести на n одиниць в напрямі осі Oy, якщо , або в протилежному напрямі, якщо .
4. Щоб побудувати графік функції , треба графік функції перенести на m одиниць у напрямі осі Ox, якщо , або в протилежному напрямі, якщо .
На рисунках, поданих нижче, наведені приклади перетворення графіків.5. Щоб побудувати графік функції ,
треба з’ясувати, що , коли , а , коли .
Тобто ту частину графіка функції (рисунок нижче зліва), де , треба залишити без змін, а ту частину, де ,— замінити на симетричну відносно осі Ox (рисунок ­справа).

6. Щоб побудувати графік функції , треба ту частину графіка функції (рисунок 1), де , залишити без змін і відо­бразити її симетрично відносно осі Oy. Ту частину графіка , де , треба відкинути (рисунок 2).

Рис. 1

Рис. 2

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.