Фізика

Робота і потужність. Енергія

Потенціальна енергія піднятого тіла. Кінетична енергія тіла

ЕнергіяW (від англ. work — робота, адже енергія — характеристика спроможності тіла виконувати роботу) або E (від англ. energy — енергія) — універсальна кількісна міра руху, яка не змінюється при переході однієї форми руху (наприклад, механічної) в іншу (наприклад, у теплову).
У механіці зміна енергії тіла дорівнює роботі A, яку при цьому виконує тіло (чи яку виконують над ним інші тіла):. Тому одиницею вимірювання енергії теж є джоуль.
Розрізняють енергію потенціальну (від латин. potentia) — енергію взаємодії тіл або ділянок тіла і кінетичну (від грец. kinetikos) — енергію руху тіла.
Якщо якесь тіло підняти над поверхнею Землі, то чим більшими є маса тіла m і висота його підіймання h, тим більшу роботу виконає сила тяжіння mg, якщо тіло відпустити. Значення цієї роботи і визначає потенціальну енергію піднятого тіла: .
Потенціальну енергію має не тільки тіло, підняте над поверхнею Землі, а й пружно деформоване тіло.
Тіло, що рухається, може виконувати роботу при зіткненні з перешкодою (приклади: удар бійка копра об палю, пробивання кулею мішені та ін.), отже, воно має енергію.
Енергія тіла, що рухається (кінетична енергія тіла), визначається масою тіла і його швидкістю: .

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.