Фізика

Електричні явища

Дискретність електричного заряду. Електрон. Будова атома

З латинської слово discretus означає переривчастий, такий, що складається з окремих частинок (наприклад, пшоно або мак візуально здаються дискретними на відміну від води).
Вчені виявили, що електричний заряд тіла може змінюватись лише дискретно, цілократно найменшому (елементарному) заряду. Носієм елементарного негативного заряду є електрон, а носієм елементарного позитивного заряду — протон. Маса електрона 9,1 •10-31 кг, протон у 1836 разів масивніший, заряди обох частинок чисельно однакові: 1,6 •10-19 Кл. Обидві ці частинки є складовими атомів.
Спрощено атом розглядають як сферичне утворення діаметром м, у центрі якого — позитивно заряджене ядро (діаметром м), навколо якого рухаються електрони.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.