Фізика - Великий довідник школяра - 2019

Геометрична оптика
Око людини як оптичний прилад. Дефекти зору. Окуляри.

Людське око — це складна оптична система, розміщена в захисній білковій оболонці 1. До неї прилягають судинна 2 і сітчаста 3 оболонки.

Сітківка 3 складається з малесеньких світлочутливих елементів, що є закінченнями волокон зорового нерва 4, з’єднуючого око з мозком.

У передній частині ока білкова оболонка переходить у прозору роговицю 5, а судинна оболонка — у райдужну оболонку 6, в якій є отвір — зіниця. Позаду зіниці знаходиться кришталик 7 — прозоре пружне тіло у формі двоопуклої лінзи.

Зображення предмета, утворюване кришталиком на сітківці, дійсне, перевернуте і зменшене. Правильне уявлення людини про предмет — результат діяльності мозку.

Навіть такий досконалий витвір природи, як око, буває з дефектами, серед яких найпоширеніші — короткозорість і далекозорість.

У першому випадку кришталик утворює чітке зображення предмета перед сітківкою, а у другому — позаду неї.

Для коригування короткозорості людина має користуватись спеціально підібраними окулярами із розсіювальними лінзами.

Для коригування далекозорості користуються окулярами із збиральними лінзами. Тоді чітке зображення буде формуватися на сітківці ока.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити