Фізика

Динаміка

Рух тіла з початковою швидкістю під дією сили тяжіння

Необхідно розглянути два різні випадки.
1. Тіло кинули горизонтально на деякій висоті h над поверхнею Землі. Приклади: м’ячик, горизонтально кинутий з парашутної вежі; вантаж, скинутий для геологів з літака, що здійснював горизонтальний політ.

Треба знайти дальність польоту (відстань). У вертикальному напрямі , отже , звідки . Тепер виразимо L:
,.
Траєкторія руху — парабола (якщо нехтувати опором повітря).
2. Тіло кинули під кутом α до горизонту. Як приклад зручно розглядати задачу балістики (зокрема — стрільбу з гармати).
Траєкторія руху нагадує дві зістиковані траєкторії з попередньої задачі (немов би з точки A тіло кидали то вправо, то вліво). Отже, дальність польоту: (якщо нехтувати опором повітря).

З рівняння знайдемо висоту підіймання h: ; ; .

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.