Фізика

Динаміка

Механічна робота

Нехай сила , напрямлена під кутом α до горизонту, перемістила по горизонтальній поверхні деяке тіло на відстань s. Для розрахунку роботи цієї сили розкладають вектор на дві складові: паралельну руху тіла () і перпендикулярну до руху тіла (⊥).

Роботу виконує складова, що збігається за напрямком з напрямком руху: . Отже, в загальному випадку робота визначається модулем сили, шляхом і косинусом кута α.
Таким чином, цілком формально одержимо і такий очевидний висновок: робота вертикальної сили ⊥ на шляху s дорівнює нулю, бо .

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.